Mikor melyik az ideális gyémánt vágókorong csempéhez?

gyémánt vágókorong csempéhez

Burkolás esetén a megfelelő gyémánt vágókorong csempéhez egyszerűen nélkülözhetetlen kiegészítő. Szinte lehetetlen, hogy egy helyiségben egyáltalán ne kelljen vágni a burkolólapokból többet vagy kevesebbet. Éppen ezért érdemes erre a feladatra előre felkészülnünk, hogy ne az utolsó pillanatban kezdjünk el a tökéletes eszköz után kutatni. Szerencsére nagyon széles kínálat érhető el a burkolatszintezo.hu oldalon, így biztosan megtaláljuk, amit keresünk.

Gres, kőporcelán és kerámia anyagok mellett kapható gránithoz és márványhoz, speciálisan vizes vágáshoz, fémekhez, üveghez egyaránt professzionális gyémánt vágókorong kivitel. Mérjük fel a teljes palettát és válasszunk testre szabottan!

Milyen az ideális gyémánt vágókorong csempéhez?

Amikor a hagyományosnak nevezhető, kézi csempevágás nem jöhet szóba, akkor kerülnek előtérbe a különféle vágókorongok. Mondhatni aranyszabály, hogy a keményebb anyagokhoz kifejlesztett (gránit, márvány) típusokkal a kerámia is könnyen szabható, míg ez fordítva nem igaz. Érdemes tehát ezt figyelembe vennünk, amikor a gyémánt vágókorong beszerzésére kerül sor.

A TLS CYCLONE TURBO igazán sokoldalú, mert falazat, tégla, beton, kemény kövek esetében bevethető és a vágás mellett csiszolásra is képes. Amennyiben viszont kifejezetten gres lapokat akarunk méretre szabni, akkor ebben a TLS K-PRO TURBO ultravékony gyémánt vágókorong lehet leginkább a hasznunkra.

A speciális K hálós alakú szegmenselosztás segíti a hűtést és a por elvezetést ezzel is javítva a hatékonyságot. Száraz és vizes körülmények között ugyanúgy bevethető. A mindkét oldalon megtalálható gyűrűs mag pedig stabil egyensúlyt és nagyobb erőt kölcsönöz neki. Tehát, ha kell egy igazán jó gyémánt vágókorong csempéhez, akkor ezzel biztosan nem lőhetünk mellé.

Csempevágás sarokcsiszolóval: de miért éppen ezzel?

Ahogyan már említettük, a csempevágás egyszerűen elkerülhetetlen folyamat, amire jobb felkészülnünk a megfelelő eszközzel. De mi erre a legjobb? A válasz nagyon egyszerűen annyi, hogy attól függ. Amennyiben vékonyabb, mázas kerámialapokat akarunk szabni, leginkább hosszában vagy keresztben, akkor a kézi eszközök a nyerők, amikkel nagyon gyorsan és egyszerűen dolgozhatunk.

A vastagabb és keményebb elemek esetében a csempevágás csak gyémánt tárcsákkal végezhető. Azonban itt sem mindegy, hogy hol dolgozunk. Néha utólag kell kiszabni a már ragasztott lapokat. Ilyenkor a száraz körülmények között bevethető korongokkal kell dolgoznunk. Ellenben, ha még felrakás előtt alakítjuk az elemeket, akkor szóba jöhetnek a vizes vágógépre is szerelhető tárcsák, akárcsak a TLS X-PRO TURBO. Ez forgácsmentes szabást biztosít kiemelt gyorsasággal és nagy pontossággal.

A csempevágás sarokcsiszolóval azért előnyös, mert nagyon aprólékos munkát végezhetünk vele. Sarkoknál és egyéb nehezen hozzáférhető helyeken bevágásokat végezhetünk, vagy akár nagyon vékony, mindössze néhány cm-es csíkokat is készíthetünk vele. A flexre felszerelt tárcsákkal pedig még ívekben is vághatunk, így a kreativitásnak és a kiváló eredménynek szinte semmi sem szab határt.